Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
Hamburg I


   

Hamburg I

Napísal Zaba, 2010-08-12 18:18:44

V nedeľu večer sme prirazili Mayu v maríne v Hamburgu. Už samotný vjazd do Hamburgu bol zážitkom za všetky peniaze. Preplavili sme sa popod velikánsky most a hneď za ním sa zmenila mierka čo je veľké a čo je malé. Obrovské úväzníky rozmerov našej lode a na nich uviazané plávajúce obludy. Zrazu sme boli malá plastová biela riaditeľná plávajúca PET fľaša uprostred rušného prístavu. Vo vysielačke neustále niekto o niečo žiadal, oznamoval, prikazoval, lode sprava, zľava, zozadu a spredu. A ešte pre istotu aj Hamburgské vodné autobusy. Toto keď som videl, čo títo cowboji stvárajú s loďami 5x väčšími ako naša a plnými ľudí, pochopil som čo to znamená rušná lodná premávka. No ale podarilo sa, Milan to zvládol s istotou starého mnorského vlka - pristáli sme v marine ukážkovo, vzhľadom na to, že sme to robili po prvýkrát. Zabývali sme sa a šup ho na prieskum mesta. 
  Hamburg je zvláštny mix prístavu, veľkomesta, kanálov, historického centra, centrálneho námestia s obrovským jazerom miesto parku a jeho obyvateľov. Spolu to tvorí užasný guláš. My sme z neho ochutnalí len malinký kúsok. Ale aj tak to vo mne zanechalo úžasný dojem.
  Hneď po vylodení sa sme vyrazili do mesta, no teda ja, Peťo a Tomčo. Milan bol taký zničený z príjazdu do Hamburgu, že odmietol si obzrieť Hamburg a ostal na lodi "predýchať" zážitky z prístavu. My sme vybehli po moste z móla na pevnú zem a hor sa na poznávaciu prechádzku. S tou pevnou zemou v Hamburgu je to tiež zaujímavé. Človek totiž niekedy nevie, kedy na nej skutočne stojí. Ako prvú sme objavili akúsi vežu veľkej gotickej katedrály. Vybrali sme sa k nej. Keď sme sa k nej priblížili, niečo nám na nej nesedelo. Veža to síce bola impozantná, bohato zdobená, ale dóm akosi chýbal. bola to katedrála z ktorej sa zachovali len niektoré obvodové múry a veža. Pekné a zároveň smutné miesto pripomínajúce históriu mesta, obklopené súčasnou modernou architektúrou. Po prehliadke katedrály bez múrov sme sa vybrali hlbšie do mesta. Zjavne sme sa ocitli vo finančnom srdci Hamburgu, všade dookola to bola samá banka. Ale to sme ani netušili, ako excelentne Milan vybral marinu na prespatie v Hamburgu. Pár krát sme zabočili a ocitli sme sa na Ratshaus markete, teda na veľkom trhu ktorý je rovno pred hamburgskou radnicou. Vtedy bol síce úplne vyľudnený, ale Peťo tam objavil vhodný materiál na opravu niektorých častí lode. Ale to sme už počuli vzdialenú hudbu. Šli sme za ňou a objavili sme obrovské námestie plné ľudí, stánkov, hudobných stegeou a života.
  A tu sa začína ten pravý zážitok. To, čo sme objavili, bol totižto festival Hamburg Pride. Festival na podporu homosexualov a lesbičiek. Niečo také u nás ešte dlho neuvidíme. Ale pivo tam mali aj pre nás. Piotrovi nesieme inšpiratívny
darček. Poteší ho. Určite. Zaručene. Takže sme sa prešli po tomto cirkuse hore dole, ale o desiatej bol všade schluss, takže sme sa pomaly domotkali späť do
maríny. Bránku nám totižto zatvárali o jedenástej večer a potom by sme sa dnu dostávali veľmi zaujímavo pomocou rôznych lezeckých tecchník.

  Toľko ku večeru strávenom v Hambugu. Pokračovanie zaručené.
 
  PS: Pozdravujem všetkých čo nám držia palce a čítajú.

    

Príspevky ku článku Hamburg I


Zaujimave prispevky, len tak dalej. Celkom vam zavidim,skoda, ze sa toho nemozem zucastnit. Kazdy den cakame na nove informacie a fotografie. Prajem vela dalsich dobrudruzstiev a samozrejme pekne pocasie.
Oco, 12.8.2010 18:50

Oplatí sa veru prísť zo záhrady k počítaču, je to zaujímavé čítanie. Celkom to s vami prežívam a tiež sa teším - vás poteší Peťovo jedlo, nás fotky a dobré správy.
Tono, 12.8.2010 19:08

Ahojte chlapci. Hlasim sa Vam zo zahrady sukromnej vily v Karlovych Varoch. Uz sme na ceste za vami ....Sme 300 m od centra ... :-) ty kokso za 10 eurro na den ... zatial mame tiez plno zazitkov, Improvizujeme v kuse.. Sak sa porozpravame. Je to pre nas nova skusenost ist bez presneho planu , A je to super ako sa osud postara Milan asi to funguje. Od kedy do kedy budete v Amsterdame? Aby sme sa niekde nezabudli. Este nas caka raketoplan Buran v Speyeri, Luxembursko, Belgicko a Amsterdam. Milan pis. Vela stastia. Berty s Alenkou
Berty, 12.8.2010 23:52

Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk