Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
Dnes sme mali odísť


   

Dnes sme mali odísť

Napísal Milan, 2010-08-05 10:00:00

 

Dnes ráno o 10:00 bol naplanovaný odchod. Už včera však bolo jasné, že vplyvom hlavne poruchy na lodi a toho, že sa oprava poriadne pretiahla sa loď nestihla uviesť do stavu, v ktorom by plavba bola aspoň ako tak pohodlná.
Dorábali sme ešte skrinky, poličky, síce na kolene a občas aj šialene vyzerajúce, ale plne funkčné. Teda hlavne tie, čo robili ostatní. Mne to asi už z toho stresu, že som myslel na 200 vecí naraz myslelo tak, že zadania, ktoré som zadával ja boli vrcholne nepresné. Zmýliť sa pri meraní cca metrovej vzdialenosti o cca 10 cm to bolo to najmenšie z toho, čo som v ten deň dopackal.
Kopa ďalších maličkostí zabrala ďalší a ďalší čas a náš čas odchodu sa stále viac a viac preťahoval.
Len zbaliť každého člena posádky a množstvo vecí, ktoré berieme zabralo hodiny. Do útrob lode sa toho zmestilo neúrekom. Môj tajný priestor plný dobrôt na občasné zakusnutie síce už nie je tajný, ale hlavne, že je veľký a plný.
Loď nie je vo vnútri krásna, ale má taký expedičný nádych. Myslím, že bývanie v nej bude v mnohom praktickejšie ako v plne dokončených drahých jachtách takejto kategórie, kde kopa maličkostí potrebných pre praktické prežitie na lodi nie je, lebo by narušila milionársky dizajn.
Najťažšou čaaťou je asi servisný kufrík. Označenie dvoch veľkých boxov plných rôznych nástrojov, pomôcok a kadečoho, aby sme na tejto plavbe boli pripravení už naozaj na všetko. Snáď nás už nič vážne nečaká...

Príspevky ku článku Dnes sme mali odísť


Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk