Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
-27. deň našej plavby do Amsterdamu


   

-27. deň našej plavby

Moja prvá noc na lodi

Napísal helena, 2010-07-09 11:16:16

Patrím do skupiny „dôchodcovia“, takže sa poplavím na spiatočnej ceste z Amsterdamu domov. Skôr ako sa v Amsterdame nalodím, chcela som si v praxi overiť ako sa prakticky v takej lodi žije. Budem najstarším členom expedície (53 r.), preto praktické nastupovanie a vystupovanie z lode po rebríku, donesenie batožiny ako aj zvládnutie bežných každodenných činností – od hygieny až po spánok – som si chcela vyskúšať, čo sa aj podarilo.

Najkrajším momentom bolo ranné prebudenie a vystúpenie na palubu, kde bolo príjemne teplúčko, slnečno s miernym vánkom a čistou vodou všade okolo. Najsilnejším zážitkom však bola noc. Nikdy som ešte nezažila spanie na lôžku, ktoré sa na zakotvenej lodi na šírej vode otáča pohybom lode okolo kotvy. Ani som si ten pohyb neuvedomovala, kým som mala hlavu na vankúši. Keď som však dvihla hlavu a sledovala okolie cez okná lode, mala som pocit, že sa vozím na kolotoči, nebolo to nepríjemné, ale určite zvláštne. No a najväčším dobrodružstvom bolo, keď sme dvihli kotvu a kapitán zistil, že sa niečo pokazilo a k brehu sa bez pomoci nedostaneme, blížila sa búrka a ako to celé dopadlo popísal kapitán v príspevku z 3.7.2010. Po tejto skúsenosti sa na expedíciu teším stále viac a viac a viem, že spoločnými silami si pripravíme a zažijeme nádherné chvíle s vodnou vílou Maya.

Helena

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk