Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
-306. deň našej plavby do Amsterdamu


   

-306. deň našej plavby

Plánovanie plavby

Napísal milan, 2009-10-03 14:37:04

Začínam reálne plánovať, či je možné takúto plavbu vobec zrealizovať.
Aké sú možné trasy, čo to znamená časovo, ale aj finančne?
Je až neuveriteľné koľko času, prehľadaných informácii na internete zaberie prísť vôbec na to, kadiaľ sa plaviť, aby to nebola plavba na 3 mesiace, aby bola aj bezpečná aj zaujímavá a predovšetkým, aby bola vôbec možná pre takúto loď.
V dnešných dňoch mám jasnú trasu, viem približné časy potrebné na preplavbu a viem možné nástrahy, ktoré ma čakajú.
Tak ako skúmam trasu, či ma niekde neprekvapí nízka podjazdná výška mostu, či niečo iné, vyklikávam si v Google Earth zaujímavé miesta a ďalšie body, ktoré mi na trase importované v GPS pomôžu lepšie plánovať denný program.
Množstvo faktov, ktoré pri tom vyskakujú je enormné. Zaberá to naozaj veľmi veľa času a jediné, čo ma teší, že sa týmto sám vzdelávam, posúvam. Obrázky z Panoramia, ktoré pri tom vidím ma len viac a viac utvrdzujú v tom, že táto námaha bude stáť za to.

Uvedomujem si, aké vzrušujúce by bolo ísť na takúto expedíciu bez akýchkoľvek informácií, ale na druhej strane by to bolo aj dosť stresujúce.
Čím viac tú trasu skúmam, viem, že tam bude i tak dosť unikátnych zážitkov a nepredpokladaných udalostí, ktoré budem musieť riešiť.

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk