Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
-4. deň našej plavby do Amsterdamu


   

-4. deň našej plavby

Dunajská skúšobná jazda

Napísal milan, 2010-08-01 13:08:12

Loď je konečne dokončená. Teším sa a desím zároveň ako ju vložíme na vodu.
Nedesil som sa zbytočne. Vchod je dostatočne strmý na to, aby 3,5 tonový kolos (loď + vozík) ťahal plne zabrzdené 2,5 tony ťažké offroad auto dolu kopcom až smerom do vody. Našťastie sme to zvládli a auto sme neutopili.
Počas skúšobnej jazdy keď testujeme všetko od motora, náhonu, sonarovej sondy až po chlebíčky s pomazánkou si užívame veľké lode plaviace sa Dunajom. Jedna robí naozaj kvalitné vlny, ktoré prelietavame vo vzduchu a osviežení vodou Dunaja (jedna z vĺn nás dokázala ostriekať až dnu v tejto dosť vysokej lodi) si to v adrenalínovom opojení užívame.
Ako to už býva, ďalší problém čakal "za rohom". Loď začína neprijemne vibrovať. Po podrobnejšom skúmaní vyjde najavo, že problém spôsobuje vrtuľa, ktorá sa jemne kýve. Zhodnotil som, že sa asi jemne uvoľnila (asi som ju slabo utiahol, keď som ju menil)...
Jedno je už isté. Vytiahnuť loď cez ten istý vchod bude pre nás nemožné, čo spúšťa lavínu zážitkov smerujúcu k tomu, že sa loď nakoniec vytiahne na inom mieste. Krásny nový vchod niekoľko km od Komárna však pre nás chystá prekvapenie - končí sa len pár cm pod vodou :(
Zatiaľ v tejto hre za každým nepríjemným zážitkom nasleduje predsa len rozriešenie situácie. Len 50m od krásneho betónového no pre nás nepoužiteľného vchodu je skrytá zátoka, ktorou nakoniec loď vytiahneme úplne bez problémov.
Večer vyrážame smer Košice. Z poslednej časti cesty si snáď pamätám len čipsy, ktoré ma prebrali z polospánku v ktorom som od únavy auto ťahajúce loď plnoautomaticky riadil.
Príjazd domov niekedy cca pred druhou v noci určite nie je príjemným ukončením výletu pre tých, ktorí musia ráno vstávať do práce.
Ó ako som rád, že ja v pondelok nemusím.
Nakoniec od stresu ako je to s tou vrtuľou, ktorá môže ohroziť našu cestu vstávam ráno o siedmej :)

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk