Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
12. deň našej plavby do Amsterdamu


   

12. deň našej plavby

Nočná plavba

Napísal milan, 2010-08-17 12:56:07

Za mestom Harderwijk preskúmame 3 maríny a zisťujeme, že vedľa jednej z nich je konečne free wifi a na to čakáme už 4 dni.
Vyjdeme teda cez bránku von z maríny, nahráme dáta do blogu a odpovieme na maily. Zrazu sa spustí dážď a my bežíme späť do maríny. Ejha! Bránka zamknutá. Peťo ju bez problémov preskočí, Tomčo tiež, no mne už bedňu, ktorú používame ako schodík nikto nepodrží a takmer sa tam rozdrúzgam.
Aktuálny čas 22:00 vonku total tma, v maríne žiaden "hafenmajster" a sprchy idú na nejaký čip. Do toho ešte prší. Jediná možnosť preplaviť sa cca 3km do inej maríny cez jazero. Týmto návrhom som tak nažhavil posádku, že už sa nijako nedá vycúvať. O chvíľu už Žaba hlavný osvetľovač kužeľom svetla vyhľadáva bóje ohraničujúce plavebnú dráhu na tmavej hladine. V skutočnosti však priťahuje stovky mušiek, takže zas extra príjemné to asi nie je. Na mňa pre zmenu prší cez predné okno, ktoré je kvôli lepšiemu výhľadu otvorené.
Po čase už predvádzame excelentný nočný pristávací manéver. Do maríny sme došli dostatočne neskoro, takže využívame všetky služby a zase neplatíme. Už sa nám to stáva pravidlom.
Neskôr sa ešte Žaba stratí v nočnej spleti prístavných mól maríny pri ceste zo sprchy na loď :)

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk