Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
2. deň našej plavby do Amsterdamu


   

2. deň našej plavby

Za Prahou

Napísal tomco, 2010-08-07 09:38:18

Celý piatok sme cestovali autom čo najďalej. Okolo jednej ráno sme zastali na veľkej pumpe za Prahou. Rýchlo sme sa presunuli do lode a zaľahli spať. Spalo sa výborne a ráno sme sa zobudili do daždivého počasia. Rýchle raňajky, umyť zuby a ideme ďalej.

Všade okolo samá voda

Napísal milan, 2010-08-07 10:08:07

Už v noci sa spustil dážď. Ráno na nás kvapčí nie len z oblohy, ale aj kondenzovaná voda zo stropu. Nie je to až také zlé, ale je to znak, že zážitky rôzneho druhu už sú na ceste.

Cestou do Ústí nad Labem, kadiaľ ťaháme loď s vozíkom sa lejú potoky vody. Vyzerá to na lokálne záplavy. To všetko občas v ukrutných kopcoch, kde musíme občas preradiť až na dvojku, aby sme to zvládli. A to som sa bál horského priechodu Makov na hranici SK-CZ. Ten bol úplná maličkosť. Vzhľadom na predpokladané počasie pre najbližšie dni nemá vôbec význam zostávať v Českosaskom-Švícarsku, kde sme chceli formou campu (loď by sa na dve noci zmenila na karavan) prežiť prvé dve noci a užiť si tamojšie krásy. V takomto počasí sa bohužiaľ po skalách behať nedá a podľa predpovede sa to ani v dohľadnom čase nezlepší.

Náš plán je rovno sa presunúť smerom k Hamburu a tam vložiť loď do vody. To bolo rozhodnuté už skôr vzhľadom na vodné stavy Labe po celom toku, na základe predpovede počasia, ale aj na základe dlhodobých predpokladov, keďže po Labe by sme sa o niekoľko týždňov mali vracať aj späť. Zároveň sme mali stále nejaké problémy s prekonaním severného mora a náš plán toto porieši elegantným spôsobom.

Nákupy v Tescu

Napísal milan, 2010-08-07 13:17:02

V Tescu v Ústí nad Labem, pyšne zaberáme celkovo 7 parkovacích miest. Posledné nákupy v Čechách a potom dlhá cesta cez Nemecko.

Podľa predpovede počasia by nás tam malo čakať lepšie počasie. Uvidíme...

Zatiaľ mám stále pocit, že sme len "za kopečkami", nemám pocit, že sme nejako ďaleko od domova. V skutočnosti však už za sebou máme cca 800km. Zatiaľ len autom.

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk