Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
3. deň našej plavby do Amsterdamu


   

3. deň našej plavby

Most v Magdeburgu a naftové rožky

Napísal milan, 2010-08-08 21:52:43

Cestou do Hamburgu sme si nemohli nechať ujsť unikátny technický výtvor - vodný most blízko Magdeburgu.
Hlavne pre Peťa bolo cestovanie už druhý takmer celý deň veľmi únavné a prestávka v polovici cesty padla každému vhod.

Po vjazde s našim kolosom do dedinky, kde bola 30km rýchlosť, cesta z tzv. mačiek a celkovo vjazd bol akýsi úzky sme našli miesto na ceste, kde by sa dalo zaparkovať. K mostu sme to mali možno 200m. Nemci nám však odporučili, že sa dá až priamo k mostu dostať autobusom, takže to musíme zvládnuť aj my. Zle sme však pochopili ich popis, čo v praxi znamenalo, že sme sa s autom a loďou vopchali do neskutočne úzkych uličiek nemeckej romantickej dedinky. Našťastie všetko dobre dopadlo, akurát k mostu sme museli šlapať možno kilometer.

Križovanie rieky Labe s kanálom smerujúcim na Berlín formou vodného mostu bolo naozaj fascinujúce, havne keď sa týmto vodným mostom plavili lode nie zanedbateľných veľkostí.

Na moste sme rozložili piknik vo forme rožkov naplnených čínou, ktoré sme dostali ešte z domu. Tie v podpalubí nasiakli nejakú naftovú arómu a chutili naozaj výnimočne. Pomaly sa učíme, na čo si dávať pozor a tešíme sa na ďalší deň. Budeme papkať naftove rezne...

Karavaning s loďou

Napísal milan, 2010-08-08 22:13:22

Cestou smerom Hamburg sme si užili napätie na diaľnici, kde sme najprv stihli natankovať auto na doslovne poslednej pumpe (na ďalšiu by sme už nedošli). Následne sme zas pretankovali loď - t.j. my na jednej strane tankujeme a na druhej (cez odvzdušnenie nádrže) už vyteká. Pumpár zdesený vybeháva z pumpy. Či to bolo našou mláčkou nevieme... Padáme plnou rýchlosťou preč.

Prechádzame Hamburg a vraciame sa niekoľko kilometrov spať k plavebnej komore asi 40km pred Hamburgom, kde plánujeme vložiť loď na vodu a splaviť úsek Hamburg - Cuxhaven (more) - Hamburg. Následne loď vyberieme z vody a prenesieme ju autom za more, kde budeme pokračovať už iba na lodi.
Krásne vchody do vody, ktoré bolo vidno z Google boli zamknuté a určené len pre požiarnikov. Obchádzeme niekoľko kilometrový úsek Labe a dnes v noci budeme spokojní ak vôbec nájdeme nejaké miesto, kde by sme mohli prespať. S takým kolosom to vôbec nie je sranda. Všade totálna tma, vojsť do nesprávnej uličky nám môže pripraviť kopu problémov.

Sú už dve hodiny v noci, cestujeme už druhý deň a sprchu sme stále nevideli.

Nakoniec nachádzame celkom pekné miestečko. Budeme spať druhú noc v lodi položenej na vozíku, ale aspoň už nie na rušnej pražskej pumpe. Veľmi rýchlo všetci zaľahneme.

Na to, že sme zašli v zapadnutej dedinke do nejakej tmavej uličky je tam ráno nejaký nadmerný hluk. Okolo pol jedenástej sa postupne preberáme a zisťujeme, že sme v susedstve megacampingu. Na základe mojich predpokladov je blízko campu marína s vchodom do vody. Dnes už snáď budeme na vode.

Posledné prípravy pred plavbou

Napísal milan, 2010-08-08 22:41:33

Zvyšok posádky dostal za úlohu upraviť ešte trochu lepšie kormidlá. Neskôr na plavbe hodnotím, že to bol perfektný nápad, nakoľko plnia svoju úlohu fakt skvelo. V praxi to znamená zobrať do rúk pílku a pekný kus z nich odpíliť.

Som po včerajšej jazde na smrť unavený, ale spať v lodi, ktorej kúsky sa odpiľujú je nemožné.

Vedľa nás je úžasná piesková pláž na Labe. Peťo nám z času na čas zmizne z dohľadu, kochá sa jej krásou. V čase objavenia vchodu do vody vidíme, že je odliv a vloženie do vody nie je možné, takže z brucha prichádzame na údaj, že to bude ok o cca 6 hodín. Internet, alebo nejaké iné informáčné médium, ktoré by nám v tomto pomohlo sme zatiaľ neobjavili a know how, ako to zistiť z iných vecí zisťujeme až neskôr.

V každom prípade sa po hodinke idem informačne pozrieť ako to s tým vchodom vyzerá a zisťujem, že je vhodný čas. Začínam všetkých plašiť, ručná pílka pracuje 2x rýchlejšie. Šup, sup smer vchod. Všetko zvládame excelentne. Naše prvé spoločné pristánie k mólu dopadne tiež skvelo i keď stojíme na cudzom súkromnom mieste. Tu ešte rýchlo doladíme veci a odchádzame.

<< Novšie
|
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk