Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /nfsmnt/hosting1_2/2/2/22faefc2-42a2-42e8-9065-5fa3aa24e616/plavba.sk/web/amsterdam/cake/bootstrap.php on line 47
Helena o našej plavbe do Amsterdamu






   

Prípravy vrcholia

Napísal helena, 04.8.2010 13:15, Príspevky v diskusii (3)

Zišli sme sa všetci. Každý priložil ruku k dielu tak ako najlepšie vedel. Od vodiča, ktorý povezie 2. skupinu do Amsterdamu a prvú z Amsterdamu domov, až po najmladšieho člena expedície – tínedžera Jakuba. Niektorí ju funkčne dovybavovali, iní ju čistili. Ďalší sa zas postarali o to, aby sme všetci neumreli hladom a smädom. Už bola noc, keď sme loď „vymašličkovanú“ sponzorskými reklamami po jej bokoch opúšťali.

Dnes skompletizujeme každého výbavu, aby sme zajtra mohli deťom popriať šťastnú cestu aj plavbu, popretkávanú čo najkrajšími zážitkami.

Teší ma, že mám okolo seba ľudí, ktorí ani chvíľu neváhajú, keď treba pomáhať, prekonávajú prekážku za prekážkou, aby sebe aj zvyšku posádky pripravili, čo najkrajší koniec leta.



Moja prvá noc na lodi

Napísal helena, 09.7.2010 11:16, Príspevky v diskusii (1)

Patrím do skupiny „dôchodcovia“, takže sa poplavím na spiatočnej ceste z Amsterdamu domov. Skôr ako sa v Amsterdame nalodím, chcela som si v praxi overiť ako sa prakticky v takej lodi žije. Budem najstarším členom expedície (53 r.), preto praktické nastupovanie a vystupovanie z lode po rebríku, donesenie batožiny ako aj zvládnutie bežných každodenných činností – od hygieny až po spánok – som si chcela vyskúšať, čo sa aj podarilo.

Najkrajším momentom bolo ranné prebudenie a vystúpenie na palubu, kde bolo príjemne teplúčko, slnečno s miernym vánkom a čistou vodou všade okolo. Najsilnejším zážitkom však bola noc. Nikdy som ešte nezažila spanie na lôžku, ktoré sa na zakotvenej lodi na šírej vode otáča pohybom lode okolo kotvy. Ani som si ten pohyb neuvedomovala, kým som mala hlavu na vankúši. Keď som však dvihla hlavu a sledovala okolie cez okná lode, mala som pocit, že sa vozím na kolotoči, nebolo to nepríjemné, ale určite zvláštne. No a najväčším dobrodružstvom bolo, keď sme dvihli kotvu a kapitán zistil, že sa niečo pokazilo a k brehu sa bez pomoci nedostaneme, blížila sa búrka a ako to celé dopadlo popísal kapitán v príspevku z 3.7.2010. Po tejto skúsenosti sa na expedíciu teším stále viac a viac a viem, že spoločnými silami si pripravíme a zažijeme nádherné chvíle s vodnou vílou Maya.

Helena



<< Novšie
Staršie >>
Aktuálna pozícia:
Aktualizovaná priebežne z GPS tracklogu (cca raz za deň)

Najnovšia fotka:

Články po dňoch:

Články od:
 
© Tomco.sk