Plavby loďou Zemplínska Šírava
Plavby loďou Zemplínska ŠíravaVYHLIADKOVÉ PLAVBY NA MORSKOM KAJAKU

Vyhliadkové plavby na morskom dvojkajaku s plachtou.
Romantická, tichá, relaxačná plavba na morskom kajaku
za 15 Eur/osoba (do 3h plavby).
Jedinečný morský oplachtený dvojkajak - jediný na Šírave!


POZOR PLAVBY SA VYKONÁVAJÚ LEN MIMO SEZÓNY (OKREM JÚL A AUGUST) a len mimo víkendu.
Plavbu dohodnite min. hodinu vopred na 0948752822.
Vyhliadková plavba 1 osoba + 1 sprievodca do 3 hodín
Cena 15 Eur
Vrátane záchrannej vesty, bez ďalších príplatkov.

Plavba popri pobreží na základe dohody. Návšteva z brehu skrytých zátok. Pozorovanie prírody a ten najtesnejší možný kontakt s vodou. Tichá plavba umožňuje pozorovať vtáctvo, alebo ryby z tesnej blízkosti. Výška kajaku a jeho minimálny ponor dovoľujú vplaviť sa aj do lokalít, kde sa s akoukoľvek inou loďou nedá dostať. Plavba je tichá, kľudná priemernou rýchlosťou cca 4-5km/h. Jedná sa teda o maximálny relax a vypnutie od denných starostí. Vesluje sprievodca (nemusíte veslovať vôbec, môžete len ticho relaxovať), alebo sa môžete s veslovaním pripojiť, je to len na vás. V prípade priaznivého vetra sa kajak plaví sám takmer úplne bezhlučne vďaka plachte podobným štýlom ako plachetnica.

Pre koho je plavba vhodná a ako je bezpečná
Plaviť sa môže ktokoľvek nad 15 rokov s max. váhou 95kg. Jedná sa o typ dvojkajaku, ktorý má veľmi vysokú stabilitu, nadštandardný výtlak a hravo si poradí aj s veľkými vlnami. Plávame vždy v bezpečných podmienkach blízko pobrežia tak, aby sme ani zďaleka nedosahovali limity kajaku, alebo vášho sprievodcu, preto sa nemusíte báť prevrátenia a pod.
V každom prípade ste však v cene vybavený plávajúcou vestou.
Na plavbu kajakom nepotrebujete žiadne špeciálne skúsenosti a môže to byť kľudne vaša prvá plavba v živote.
Tým, že kajak riadi sprievodca nemusíte sa o nič starať. Naopak samozrejme ak chcete môžete plavbu využiť ako zaškolenie a vyskúšanie si ovládania takéhoto typu lode, alebo sa môžete aktívne pripájať k pádlovaniu.
Plavba je vhodná pre milovníkov prírody, pre toho kto si vie užiť ticho vody, šumiaceho lesa a pod. Veľmi vhodná je na doslovné "vypnutie" od denných starostí.
Plavba nie je vhodná pre ľudí, ktorí nevedia obsedieť a potrebujú adrenalín - to chce motorový čln.

Trasa plavby
Trasa plavby sa dohodne vždy na mieste. Za 3 hodiny je však možné stihnúť tak zájsť do niekoľkých zátok a užiť si prírodu, ako aj pozorovať pláže a pobrežie posiate novou výstavbou, či historickými stavbami.

Kto bude váš sprievodca
Plavíť sa budete s majiteľom prevádzky PLAVBA.sk (39r.), ktorý má skúseností s vodou od malých lodí, až po plachetnice a motorové jachty. Dlhodobo sa venuje mapovaniu Šíravy a má prehľad o dianí na Šírave a v okolí. Pokiaľ budete chcieť je možné počas plavby zakecať sa na rôzne vodné i iné témy :) I keď kajak bude priamo riadený hlavne vašim sprievodcom, vaše želania v rámci plavby budú prvoradé.

Prečo mimo sezóny
  • Len mimo sezóny je možné, aby sa vám za takú cenu venoval niekto cca 3 hodiny a poskytol vám možnosť plaviť sa v kajaku vyššej triedy a s nadštandardnou výbavou.
  • Počas sezóny (pri príliš veľkom teple) nie je plavba v kajaku na vodnej nádrži (nie na divokej vode) príjemná a to aj z toho dôvodu, že kajak je viac uzavretý - je totiž stavaný na o dosť drsnejšie podmienky. Práve v čase mimo sezóny pri teplotách do cca 25 stupňov je plavba najvhodnejšia.

Ako sa obliecť a čo si zobrať
Oblečenie samozrejme závisí od aktuálneho stavu počasia. V kajaku ste od pásu dole zakrytý špeciálnou vodonepriepustnou dekou, pod ktorou sa udržiava o dosť väčšie teplo (ktoré si sami telom vyrábate). Preto často stačia kraťasy a naj obuv, ktorej nevadí, ak by sa namočila vo vode ako gumové šlapky a pod. Pre zimomravcov odporúčame športové dlhé nohavice - naj ktoré sa dajú vyhrnúť, alebo odopnúť. Je potrebné si uvedomiť, že pokiaľ už sedíte v kajaku bez pristánia nie je možné prezliecť sa.
V hornej časti tela je potrebné počítať s možným občasným kontaktom s kvapkami vody, ktoré pri dobrom počasí pôsobia skôr osviežujúco. Naj je zobrať si viac vrstiev. Počas plavby máte pred sebou úložný vak a do určitej miery je možné prezliecť sa aj bez pristátia.
Veľkú pozornosť treba venovať hlave - pri dobrom počasí na vode ak nemáte zvyk môžete skončiť aj s úpalom a slnečným okuliarom - môžeme sa dlhšie plaviť proti slnku. Priamo pred vami v kajaku je úložný priestor a úložný vak na vodu, alebo menšie občerstvenie.
Prezliecť sa môžete aj priamo v priestoroch našej prevádzky.

O lodi:
Plavba prebieha na 5,3m dlhom morskom kajaku RTM Speedo Hi-Luxe s pedálovým ovládaním kormidla a originálnou kajakovou plachtou Ocean Pacific. Všetko je ovládané zo zadného sedadla sprievodcu. Jedná sa o morský kajak s perfektným prejazdom vĺn a nadštandardnou stabilitou.

Viac informácií o vašej vyhliadkovej plavbe po Zemplínskej Šírave získate na našej hotline, alebo nás navštívte osobne.

Plavba na kajaku
Kajak na brehu
Kojak vo Vinianskom potoku
Kajak po plavbe
Plavba kajaku na plachtuplavba loďou - motorovým člnom, plavby na rýchlej lodi, jachte, požičanie lode, požičovňa člnov, Zemplínska Šírava
Zemplinska sirava, ubytovanie